VII Festiwalu Potraw Kaszubskich "KASZËBSCZÉ JESTKÙ", 4 października 2014 r. - Ostrzyce

   Przedstawiciele Zarządu Academia Europa Nostra Teresa Suchodolska i Tomasz Studzieniecki w dniu 4 października 2014 roku wzięli udział w pracach komisji Kapituły Dobrego Smaku podczas VII Festiwalu Potraw Kaszubskich "KASZËBSCZÉ JESTKÙ" w Ostrzycach.

"KASZËBSCZÉ JESTKÙ" to impreza o zasięgu regionalnym, w której udział biorą gestorzy kuchni, koła gospodyń wiejskich i szkoły gastronomiczne. Na przygotowanych stanowiskach uczestnicy będą przygotowywać wyznaczone regulaminem potrawy. Widzowie mogą obserwować sposób przyrządzania potraw i stosowane techniki przez poszczególne drużyny. Nad całością czuwa jury - Kapituła Dobrego Smaku, która wyłania zwycięzców, dla których przewidziane są złote, srebrne i brązowe łyżki, certyfikaty oraz nagrody rzeczowe. Podczas wydarzenia odbywa się "live cooking - gotowanie na żywo" z udziałem kucharzy z Pomorskiej Akademii Kulinarnej.

Organizatorem VII Festiwalu Potraw Kaszubskich „Kaszëbsczé Jestkù” był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska” w Somoninie.

Żródło: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.
Kapituła Dobrego Smaku oceniała w składzie:
Przewodniczący - dr Jacek Hałaczkiewicz, Akademia Morska w Gdyni,Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznastwa.
Członkowie Kapituły:
mgr Teresa Suchodolska - Wiceprezes Academia Europa Nostra,
dr Katarzyna Mysiak, Akademia Morska w Gdyni,
dr Tomasz Studzieniecki, Akademia Morska w Gdyni,
dr Jacek Olszewski, Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Pełna relacja z wydarzenia na stronie: http://somoninogok.republika.pl/impreza_21-09.html

Odwiedzin na stronie